FOTOD: President Ilves kohtus Helsingis Soome president Sauli Niinistöga

 (3)
Soome presidendi vastuvõtutseremoonia
Ilves ja NiinistöFoto: Ilmar Saabas

Soomes kolmepäevasel riigivisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves kohtus täna hommikul Soome president Sauli Niinistöga riigikantselei residentsis.

Koos abikaasa Evelin Ilvese ja äridelegatsiooniga Soomes visiidil viibiva Ilvese võttis Niinistö vastu koos abikaasa Jenni Haukioga.

Ametlik vastuvõtutseremoonia toimus riigikantselei residentsi ees Eteläesplanadil. Presidentide omavahelistes kõnelustes käsitletakse muu hulgas Soome ja Eesti suhteid, Ukraina kriisi ning julgeolekupoliitilisi küsimusi.

Ilves kohtub ka peaminister Jyrki Kataineniga ning külastab Soome parlamenti, kus võõrustajaks on Eduskunta esimees Eero Heinäluoma. President Ilves peab ka kõne Maanpuolustuskurssiyhdistys ry (MTÜ Riigkaitsekursused) ettekandekoosolekul.

Presidendiga on kaasas ligi 40-liikmeline äridelegatisoon ning riigiviisidi programmis on ka Soome ja Eesti majandussuhteid käsitlev seminar Helsingi linnavalitsuses, samuti Vuosaari sadama ja Rovio külastused. Programmis on ka väljasõit Suomenlinna.

President Ilves tegi eelmise riigivisiidi Soome 2007. aastal. President Niinistö oli ametlikul visiidil Eestis 2012. aasta kevadel.