FOTOD: President Äliyev jõudis Kadriorgu

 (28)
Ilham Aliyevi saabumine Kadriorgu
Foto: Andres Putting

Eestis ametlikku riigivisiiti alustanud Aserbaidžaani president Ilham Äliyev saabus täna ennelõunal Kadriorgu, kus teda võõrustab Toomas Hendrik Ilves.

Aserbaidžaani president Ilham Äliyev koos abikaasa Mehriban Äliyevaga viibib Eestis ametlikul riigivisiidil 6.-8. aprillini. Tegemist on Aserbaidžaani presidendi esimese riigivisiidiga Eestisse.

Aserbaidžaani presidendi visiidi eesmärk on süvendada kahe riigi vahelist poliitilist dialoogi, edendada riikidevahelist lepingulist baasi ning koostööd info- ja kommunikatsiooni-, majandus-, teadus- ja kultuurivaldkonnas. President Toomas Hendrik Ilves külastas Aserbaidžaani 2009. aasta jaanuaris.

Rohkem pilte vaata SIIT.

Aserbaidžaani presidendil on kavas veel kohtuda peaminister Andrus Ansipiga. Äliyev külastab IKT Demokeskust, peab loengu välisministeeriumis, asetab pärja Vabadussõja monumendi juurde ning kohtub Tallinna linnapeaga.

Aserbaidžaani presidenti saadab visiidil välisminister Elmar Mammadjarov, kes kohtub välisminister Urmas Paetiga. Paet ja Mammadjarov kirjutavad alla Eesti ja Aserbaidžaani investeeringute kaitse lepingule ning diplomaatiliste passide kasutajate viisavabastuse kokkuleppele. Presidendi delegatsiooni kuuluvad ka Aserbaidžaani infotehnoloogia minister ning majandusarengu minister.

Aserbaidžaani presidendi abikaasa Mehriban Äliyeva külastab akadeemik Zarifa Äliyeva Aserbaidžaani lasteaeda, Tallinna Tervishoiukõrgkooli ning rõivafirmat Bastion.