FOTOD | Politseinikud kontrollisid Viru rabas liikumispiirangutest kinnipidamist

 (197)

Paljud inimesed võtsid tänasel kaunil nädalavahetuse päeval ette teekonna loodusesse. Peale loodushuviliste võis täna mitmete matkaradade juures kohata ka politseinikke, kes tuletasid inimestele meelde, et hiljuti kehtestatud piirangud avalikus kohas liikumisele kehtivad ka loodusrajal.

Politseinikud kontrollisid liikumispiirangutest kinnipidamist muuhulgas ka Viru raba õpperajal, kuhu oli kogunenud hulgaliselt loodushuvilisi.

Kuuldes, et rabas on juba palju inimesi ja distantsi hoidmine võib olla keeruline ülesanne, loobus nii mõnigi seltskond Viru rappa minekust, et leida mõni vähemrahvastatud paik.

Pärast politseinike lahkumist jätkus inimeste juurdevool ja rappa suundusid ilmselt ka need, kes oleks politseiautot nähes mõne teise paiga valinud.

Alates 25. märtsist tuleb avalikus kohas (näiteks välised mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad) ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!