FOTOD: Paljassaares sõitis laev karile, päästetud on kuus noort reisijat

 (60)
FOTOD: Paljassaares sõitis laev karile, päästetud on kuus noort reisijat
Foto: Veiko Vares

Ööl vastu pühapäeva, mõned minutid enne kella ühte sai päästekeskus teate, et Tallinnas Paljassaare tipus on karile sõitnud laev. 44 jala pikkusel alusel oli õnnetuse hetkel kuus inimest. Vali tuul ning kõrged lained tegid päästetööd keeruliseks. Veidi vähem kui poolteist tundi pärast õnnetusteate saamist, olid kaldale toodud pooled merehädalised.

"Päästepaadid lähevad vett täis, laine on nii kõrge – neil on väga raske inimesi kaldale toimetada," kirjeldas sündmuskohal olev Delfi reporter. Päästjate masinad ja kiirabiautod on Katariina kai juures, sinna toodi ka esimesed kolm merehädalist: kaks naist ja üks mees.

"Kõik olid kaldale jõudes läbi vettinud, üleni märjad. Kõik on aga õnnelikult elus,"  kirjeldas sündmusi kohalviibija. "Praegu on päästjatel kõige olulisem, et inimesed kaldale toimetada. Laev on kivide küljes kinni, mis sellest edasi saab, selgub hiljem."

Kella pool kolm öösel õnnestus päästjatel kaldale toimetada ka ülejäänud kolm laevasolnut. Jahiga karile sõitnud olid noored inimesed.

Kinnitamata andmetel võis õnnetuse põhjustada see, et laev kaotas tugevate lainete poolt lõhutud juhtimisseadme tõttu juhitavuse.