FOTOD | Paljassaare kandis oli rahvast vähevõitu, piirangutest peetakse enamasti kinni

 (10)

Hoolimata päikesepaistelisest ja soojast päevast liikus Tallinnas Paljassaare ja Pirita jõe ümbruses suhteliselt vähe inimesi ja paistis, et liikumispiirangutest peetakse üldjoontes kinni.

Paljassaare rannas oli rahvast vähevõitu. Need, kes koos liikusid, olid vaatluse põhjal perekonnad, mistõttu nemad jäävad kahe meetri nõudest kõrvale.

Pirita jõe ääres, kus grillida armastatakse, oli ka pisut rahvast, aga suuri gruppe ei olnud. Paari grilliseltskonna puhul paistis, et tegemist on samuti perekondadega.

Alates 25. märtsist tuleb avalikus kohas (näiteks välised mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad) ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!