Kõrghoone kuninga tiitli võitis neljandat korda Denis Danilkin Pirita päästekomandost. „Pritsumehe“ võistluse võitis Alor Kasepõld Tõrva päästekomandost, teatas päästeamet.

Kõrghoone kuninga tiitli võitnud Denis Danilkin (galeriis eelviimasel fotol - toim.) tõusis ligi 22-kilogrammise päästevarustusega hotelli 22. korrusele ajaga üks minut 53,9 sekundit.

Kõrghoone kuninga jooksu parima aja saavutas leedulane Laurynas Urbonaviciu ajaga üks minut 53,4 sekundit, kes võttis võistlusest osa arvestusväliselt. Võistluse kolmas parim aeg üks minut 58,8 sekundit kuulub Siim Rikolasele Rakvere päästekomandost.

Võistkondlikus arvestuses tunnistati parimaks Assaku-Pirita meeskond koguajaga 11 minutit 8,9 sekundit.

Kõrghoone kuninga tiitlit püüdis ka 19 naist, neist parim oli Tagne Tähe ajaga kaks minutit 49 sekundit.

"Pritsumehe“ võistluse raames katsuti jõudu neljas harjutuses: takistusriba, voolikuharjutus ja kombineeritud harjutus, arvesse läks ka kõrghoone jooksul saadud tulemus. Individuaalarvestuse võitjaks osutus Alor Kasepõld Tõrva päästekomandost ajaga üheksa minutit 27 sekundit. Võistkondlikult oli parim Viljandi päästekomando meeskond koguajaga 31 minutit 37,4 sekundit.

Kokku startis rekordiliselt 121 võistlejat. „On hea meel tõdeda, et nii pikkade traditsioonidega võistlustest võtab igal aastal osa järjest rohkem inimesi,“ sõnas võistluste peakohtunik Raoul Raidna.

Kõrghoone kuninga trepijooksu korraldati tänavu 13. korda ning „Pritsumehe“ võistlust 14. korda.