FOTOD: Nendel Tallinna ristmikel ja ringteedel juhtub kõige rohkem liiklusõnnetusi

 (84)
FOTOD: Nendel Tallinna ristmikel ja ringteedel juhtub kõige rohkem liiklusõnnetusi
Foto: Ilmar Saabas

Liikluskindlustuse fondi kodulehel saab tutvuda kaardirakendusega, mis näitab, kus toimub sagedamini liiklusõnnetusi. Riskikohad on linna suuremad liiklussõlmed, äri- ja kaubanduskeskuste lähikond koos parklatega.

Viru ring, mis paistab silma õnnetuste rohkusega, ongi üsna keerulise liikluskorraldusega. Mitmerealine ringtee, trammid ja ülekäigurajad.

Liikluskindlustuse fondi kaart näitab, et palju mõlkimisi on ka Narva maantee ja Jõe tänava ning Jõe tänava ja Lootsi tänava ristmikul.

Liivalaia tänav on liiklemiseks ohtlik terves ulatuses, aga sagedamini toimuvad seal avariid Keskhaigla juures ning Pärnu maantee ehk Kosmose ristmikul.

Pärnu maanteel juhtub sageli õnnetusi Magdaleena haiglast kuni Tammsaare ristmikuni. Aga avariid leiavad aset ka Magdaleena kliiniku parklas.

Eriti ohtlik on Haabersti ringtee oma viie mahakeeramisega. Teine, sama tihe koht ongi kaardi järgi kõrval suure Rocca al Mare kaubanduskeskuse parkla.

Ja lõpuks veel Endla tänav Kristiine keskuse juures ning taksopargi
ristmik.

Juba 2008. aastast koguvad Eestis liikluskindlustust pakkuvad kindlustusandjad liiklusõnnetuste toimumiskohtade infot, tuginedes geograafiliste koordinaatidele. Nüüdsest on andmed kaardirakenduse kujul kõigile huvilistele ka kättesaadav LKF leheküljel.