FOTOD: Mupo ametnik leidis lõksus siili, kinnistu omanikku ootab kopsakas trahv

 (39)

Mupo ametnik Pavel Boitsovi leidis Põhja-Tallinnas Alasi tänaval risustatud kinnistut inspekteerides kahe meetri sügavusest katmata kaanega kaevust siili.

Mupo on Alasi 5 kinnistu omanikku korduvalt välja kutsunud, kuid tulutult. Talle on tehtud kaks ettekirjutust, korraldusega kinnistu heakorrastada, nõuetekohaselt piirata ja jäätmed kõrvaldada. Territooriumil on ka neli ohtlikku, ilma kaaneta kaevu. Kuna ala on korralikult piiramata, käivad seal Mupole teadaolevalt läbustamas nii naabruses ööbivad kodutud kui ka narkomaanid.

Alasi 5 naabruses elavate eramajade väikelaste vanemad on korrastamata kinnistu pärast tõsises mures. Omanik aga eelistab risustuse ja ohtlike kaevude likvideerimise asemel trahvi maksta. Esimese trahvi - tuhat eurot , on ta tasunud ning järgmine, märksa kopsakam, on ootel.

„Läksin kontrollima, et ehk on omanik siiski koristama asunud – tegemist on summaga, mis peaks inimese mõtlema ning tegutsema panema. Aga ei midagi,“ selgitas Mupo Põhja-Tallinna peainspektor ametis olev Boitsov. „Ma ei tea, mis pani mind just sellesse kaevu pilku sisse heitma, igatahes alt vaatas mulle vastu kaks musta silma. Siil! Vaatasime natuke aega tõtt, siis tõmbas siil ennast kerra“.

Siili õnneks toimusid lähedal asuva maja juures renoveerimistööd ja sealt sai laenatud redel ning kindad. „Ega see kõige mugavam tegevus polnud,“ muheles Boitsov. „Vihma kallas ja mul oli ülikond seljas. Lisaks ei mahtunud redel õiget pidi kaevu ja pidin ta tagurpidi sisse lükkama. Kui alla jõudsin, siis läks aga tõeliseks tralliks – siil asus ennast kaitsma ning hüppas ja undas nagu tolmuimeja“.

Siil sai lõpuks siiski kaevust päästetud ning pages podisedes lähedal olevasse padrikusse, oma päästjale pilku heitmata.
„Hea, et seekord ei olnud kannatajaks inimene. Samas kohas kukkus eelmisel aastal kaevu meesterahvas ja murdis roide,“ rääkis peainspektor. „Kuigi kaevud on Mupo hoiatuslindiga mitmeid kordi märgistatud, kaovad lindid õige ruttu. Seega tegu on endiselt suure ohuallikaga. Maksimaalne summa, mida ükskõiksele omanikule määrata saab, on 9600 eurot ja seda ma kavatsen ka teha. Kasvõi kümme korda - kuni kinnistu korda saab!“ ütles Boitsov.