FOTOD: Mitusada last sai jõulukingitused kätte haiglas

 (11)
Jõulud haiglas
Naerata Ometi viis üle 300 kingitused haiglas viibivatele lasteleFoto: Veiko Vares

MTÜ Naerata Ometi viis tänavu juba viiendat aastat ellu projekti "Jõulud haiglas" ja jagas sarnaselt eelmisele aastale heade toetajate abiga haiglas jõule veetvatele lastele kingitusi.

"Nende lasteni, kes peavad jõulude ajal haiglas viibima, ei pruugi jõulutunne ega –soojus jõuda," põhjendasid projekti eestvedajad.

Ilmselgelt on kodus perekonna keskel palju mugavam ja hubasem olla. Kodus tehakse ettevalmistusi, kaunistatakse tube, istutakse jõululaua taga ning jagatakse kingitusi.

Et haiglad eraldi programmi lastele jõulude ajal ei paku ongi Naerata ometi eesmärgiks viia lastele jõulude ajal veidikene jõulurõõmu ja kingitused, et ka nemad saaks jõuludest maksimaalselt rõõmu tunda.

Projekti planeeritud maksumus oli 2000 eurot, mis kulus transpordi, kingituste ja ettenägematute kulutuste tarbeks.

Kingituste jagamine sai teoks mitmete toetajate abil, kelleks suuremateks olid see aasta Cherry.ee, Henry Kallas ja Advokaadibüroo Glikman, Alvin & Partnerid OÜ.

Järvamaa ja Tallinna haiglaid külastas ka laulja Renate Saluste, kes rõõmustas lapsi ja nende vanemaid ilusate lauludega.

Naerata Ometi MTÜ on asutatud 2008 aastal, eesmärgiga ellu viia peamiselt erivajadustega lastele ja puudustkannatavatele peredele suunatud projekte.