FOTOD | Misso vabatahtlikud päästjad said uue depoohoone


Homme avatakse Võrumaal Misso vabatahtlike päästjate uus depoohoone. Kui alguses kavatseti kehvas seisus vana maja renoveerima hakata, siis päästjate suureks õnneks sai toetajate abiga võimalikuks uue hoone ehitamine.

Tõsisema hoo sai ettevõtmine sisse eelmise aasta kevadel, kui siseminister Misso vabatahtlikke külastas ning vallavalitsusega nõu pidas. „Siseminister Andres Anvelt kinnitas kohalikele poliitikutele, et Misso vabatahtlike roll päästeameti partnerina ei kahane ning otsitakse võimalusi riigipoolseks toetuseks,“ rääkis Misso vabatahtlike üks eestvedaja Indrek Ülper. „Siseministri kõrval kuulub meie sügav tänu Võrumaalt pärit riigikogu liige Kalvi Kõvale, kelle abil meie ettevõtmine samuti riigiasutuste juhtide tähelepanu pälvis ning valla juhtidele projekti toetamiseks julgustust andis.“ Misso valla heakskiidul alustatud ehituse rahastamise võttis haldusreformi järel üle Rõuge vald, kelle juhtimisel hoone ehitamiseks hange korraldati. Kogu hoone läks maksma 220 tuhat eurot, millest vald tasus 130 tuhat. Ülejäänud summa saadi projektide kaudu ning ehitust toetati läbi päästeameti riigi rahadega.

Misso vabatahtlike vastvalminud majas on olemas kaasaegsed kommunikatsioonid, pesemisvõimalused, autonoomne küttesüsteem, saun, kööginurk, riiete pesemise ja kuivatamise võimalused ning piisavalt ruumi kaasaegsema Scania baasil ehitatud päästeauto jaoks, mis Päästeametilt hiljuti saadi. Indrek Ülper ütles, et Misso pritsumehed on aktiivsed ja arenevad ning uued aktiivsed ja hästi motiveeritud liikmed on komandos alati oodatud. „Uues depoohoones on eraldatud nurk Misso noorte tehnikaringile,“ ütles Indrek. „Loodetavasti pakub iganädalaselt koos käima planeeritud tehnikaring kogukonna noorematele pereliikmetele meeldivat ja arendavat ajaviitmist ning äratab neiski soovi tulevikus vabatahtlikega liituda.“

Misso vabatahtlike päästedepoo avamine algab 13.00 Rõuge vallas Misso alevikus Tsiistre tee 3. Üritusel osaleb siseminister Andres Anvelt ja Eesti vabatahtlike päästjate patroon Kaido Höövelson alias Baruto. Veel on kohal Päästeameti Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos, Rõuge vallavanem Mailis Koger, Rõuge valla volikogu esimees Aigar Kalk ning endine Misso valla volikogu esimees Aigar Paas.