FOTOD: Meenutusi esimestest kaitseväe paraadidest

 (6)
FOTOD: Meenutusi esimestest kaitseväe paraadidest
Kaitseväe peastaap

Kaitseväe peastaap leidis oma arhiivist pilte esimeste vabariigi aastapäevade paraadidest. Kaks pilti on aastaist 1992. ja 1993. Samuti on arhiivis säilinud pilt 1921. aasta kaitseväe paraadist. Nüüd on need fotod väikeses galeriis.

Eesti vabariigi aastapäevaga tähistatakse Eesti vabariigi väljakuulutamist 1918. aasta 24. veebruaril. Eesti vabariigi esimest aastapäeva tähistati sõjaväeparaadiga 24. veebruaril 1919 Tallinnas. 1921. aastal oli kaitseväe paraad Tartus ning sellest on ka fotomeenutus.

Pärast iseseisvuse taastamist tähistati 1992. aastal 74. vabariigi aastapäeva - esimene paraad pärast iseseisvuse taastamist oli Vabaduse väljakul. Piltidel on paraadi juhataja, tollane kaitseväe kaitsejõudude peastaabi ülem Ants Laaneots.

1993. aastal toimus 75. vabariigi aastapäeva paraad samuti Vabaduse väljakul. Piltidele on jäädvustatud taas tollane kaitseväe kaitsejõudude peastaabi ülem Ants Laaneots, aga ka Eesti ülemnõukogu juhataja Ülo Nugis, president Lennart Meri ja peaminister Mart Laar.