Valitsuse esindajana osales kultuuriminister Urve Tiidus,kes asetas pärjad kõikidele Maarjamäel asuvatele Teise maailmasõjas langenute hauatähistele.

"Teise maailmasõja lõpupäeva tohi unustada kõigi nende miljonite inimeste pärast, kes sõjatandril ja kodudes olid seda oodanud. Nende paljude, liiga paljude inimeste pärast, kes ei näinudki sõja lõppu. Nende elamata elude pärast, mis on raiutud hauakividesse, lähedaste mälestustesse ja lootusesse, et iialgi enam ei peaks keegi surema laastavates sõdades," ütles kultuuriminister Tiidus Maarjamäel peetud kõnes.

"Täna mälestame kõiki Teises maailmasõjas langenuid ja hukkunuid. Erinevates mundrites sõdinud Eesti inimesi. Repressioonide läbi hukkunud tsiviilisikuid."

Samuti esinesid Maarjamäel peetud mälestusüritusel Eesti Vabadusvõitlejate Liidu esimees Gunnar Laev, Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, Westholmi gümnaasiumi esindaja Kristel Mägiste, palvuse pidas EELK Tallinna praost Jaan Tammsalu.

Avaldamaks austust kõikidele Teises maailmasõjas langenuile ja hukkunuile panid Kaitseväe kaplanid täna pärjad ka punaarmeelaste hauatähisele Kaitseväe kalmistul ning natsismiohvrite mälestusmärgile Rahumäe juudi kalmistul.

1945. aasta 7. mail allkirjastasid liitlasvägede ja Sakse relvajõudude esindajad Prantsusmaal Reimsis Saksa Riigi kapitulatsiooniakti, mille kohaselt lõpetati sõjategevus Euroopas 8. mail.

2004. aasta 22. novembril võttis ÜRO Peaassamblee vastu resolutsiooni Teise maailmasõja lõppemise 60. aastapäeva tähistamise kohta, milles kuulutati 8. ja 9. mai mälestamise ja leppimise päevadeks. Resolutsioonis kutsuti üles igal aastal üht või mõlemat päeva sobival viisil tähistama ja avaldama oma austust kõikidele Teises maailmasõjas elu kaotanutele.