FOTOD: Leinajad saabuvad iguumenja Varvaraga hüvasti jätma

 (12)
FOTOD: Leinajad saabuvad iguumenja Varvaraga hüvasti jätma
Foto: Ilmar Saabas

Kuremäe kloostrisse saabuvad hommikust saadik õigeusklikud nii Eestist kui Venemaalt, et jätta hüvasti iguumenja Varvaraga.

Rahvast tuleb kloostriülema matustele lausa busside kaupa. "Leinajaid koguneb, esimesed tellitud bussitäied on siin. Mõned sammuvad tasakesi. ei tea kust, mööda teed kloostri poole," kirjeldas Kuremäel viibiv Delfi fotograaf. Palju on Vene numbrimärkidega autosid.

Iguumenja Varvara sündis 17. augustil 1930 aastal Tšudoovas, Novgorodi oblastis usklike perekonnas. Varvara alustas oma nunnaelu 1. augustil 1952 Pühtitsas, seejärel aga täitis oma kuuletumiskohuseid Vilniuse nunnakloostris, kus viibis 12 aastat.

1968. aastal määrati nunn Varvara Moskva ja kogu Venemaa pühima patriarhi Aleksius I őnnistusel kloostriülemaks. Sama aasta 19. jaanuaril ülendas Tallinna ja Eesti metropoliit Aleksius nunn Varvara iguumenjaks ning andis talle üle kloostriülema saua.

Seoses iguumenja Varvara matusetalitusega on alates kell 6-17 muudetud üldist liikluskorraldust. Antud vahemikus muudetakse liiklus Kuremäe-Soompea teel km 0,49-1,08 ka ühesuunaliseks (suunal Jõhvi-Vasknarva). Täiendavat liikluse reguleerimist teostab politsei.