FOTOD: Lauluväljakul kogunes IRLi rahvakogu, kus otsitakse lahendusi Eesti olulisematele probleemidele

 (72)
IRL rahvakogu
IRL rahvakoguFoto: Ilmar Saabas

Täna toimub Tallinna Lauluväljakul IRLi rahvakogu, kus otsitakse lahendusi Eesti elu kõige olulisematele probleemidele. Rahvakogu eesmärk on välja valida IRLi peamised programmilised seisukohad 2015. aasta riigikogu valimisteks.

IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul peaks tähtsaim sisuline osa enne valimisi olema erakondade programmiliste seisukohtade kujunemine, mille käigus sõnastatakse olulisemad Eesti ees seisvad küsimused ja lahendused.

„Eesti vajab positiivseid muutusi. Peame julgelt vaatama näkku Eesti tänasele seisule ja arutama läbi milliseid reforme on vaja ellu viia, et Eesti oleks vaba, jõukus kavaks ja peredesse sünniks rohkem lapsi,“ ütles Reinsalu rahvakogu eel.

„Vajalike muutuste esilekutsumiseks on vaja reaalset debatti ühiskonnas ja erakondade sees. IRL teeb omalt poolt sellega algust tänasel rahvakogul. Kui sõnastame põhiprobleemid, ning paneme paika võimalikud edasised tegevused, siis on nende üle erakondadel võimalik debatti pidada ja eesti rahvas saab tegeliku Eesti tulevikusuuna üle valikuid langetada,“ rääkis Reinsalu.