FOTOD: Laevaomanik tõrjub kütuseleket Fairyga

 (35)
Laevaomanik tõrjub Fairyga kütuseleket
Laevaomanik tõrjub Fairyga kütuseleketFoto: Andres Putting

Teisipäeval Paldiski lähedal madalikule sõitnud kalalaev Balticut hakatakse täna tõenäoliselt üsna pea välja tõmbama. Juba enne väljatõmbamist oli aga tekkinud kütuseleke, mis liigub Pakri saarte poole. Kuna laev oli aga teel tankima, ei ole laevas tõenäoliselt palju kütust.

Laeval võis näha ruudulise särgi ja kollaste kummikutega meest, kes laskis siia ja sinna Fairyt. Mees pidi pealtnägijate sõnul olema laeva omanik ning lisaks muudele asjadele pidi Fairy aitama ka päris hästi lekkinud kütuse vastu.

Delfi fotograafi sõnul on kalalaeva ümber kokku juba seitse alust, nende seas kraana ning kaks suuremat ja üks väiksem puksiir. Täna hommikul tuli piirivalvelaev ja asus kalalaeva ümber üles seadma reostuse vastast kaitseliini. Samal ajal oli näha ka sukeldujaid, kes panid endale riideid selga ja sättisid balloone.

Ilm on Paldiski kandis ilus ja ranna äärde on tekkinud palju inimesi laeva väljatõmbamist vaatama. Inimesed on tulnud lausa tervete peredega harvaesinevat vaatemängu nautima ning rahvamass vaid kasvab. Laeva väljatõmbamist tullakse vaatama isegi Keilast ja Tallinnast.