FOTOD | Kuressaarest toodi kopteriga Tallinnasse COVID-19 haige

 (134)
FOTOD | Kuressaarest toodi kopteriga Tallinnasse COVID-19 haige
PPA kopter tõi haige Saaremaalt TallinnasseFoto: Tanel Meos

Kuressaare haigla juhi Edward Laane sõnul viidi patsient Kuressaare haiglast Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivraviosakonda.

Kuressaare haigla juhi Märt Kõlli sõnul on Kuressaare haiglal intensiivravivõimekus, aga kuna haiglas on ka need patsiendid, kes ei ole nakatunud koroonaviirusesse, on praegu Kuressaare haigla III astme intensiivraviosakond isolaatoris. "See on väga mõistlik, kui saame patsiendi suunata ravile mandrile, sest PERH ja TÜK on kõige turvalisemad kohad, kus pakkuda kolmanda astme intensiivravi," selgitas Kõlli.

Ta lisas, et juhul, kui olukord läheb selliseks, et mandri haiglad ei saa enam kolmanda astme intensiivi Saaremaa haigeid vastu võtta, siis muutub Kuressaare haigla intensiivraviosakond tervikuna III astme intensiiviks.

Tänahommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 138 inimest, kellest 9 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 93 inimest.

Eestis on kokku tuvastatud 1258 koroonaviirusesse nakatunut, neist 454 Saaremaal. Viimase ööpäevaga tuvastati Saaremaal kaheksa uut nakatunut.

Koroonaviiruse tõttu on Eestis surnud 24 inimest.

Professor Krista Fischer ütles täna Eesti Päevalehele antud intervjuus, et muu maailma statistikat arvestades võib öelda, et Eestis on jäänud pooled nakatunud testimata.

PPA kopter tõi haige Saaremaalt Tallinnasse Foto: Tanel Meos
Seotud lood:


PPA kopter tõi haige Saaremaalt Tallinnasse Foto: Tanel Meos


PPA kopter tõi haige Saaremaalt Tallinnasse Foto: Tanel Meos


PPA kopter tõi haige Saaremaalt Tallinnasse Foto: Tanel Meos

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!