FOTOD: Kümned vanaprouad saabusid vaatama, kuidas Savisaar avas tee kirikusse

 (77)
Linnapea Kiviriku tänavat avamas
Linnapea Kiviriku tänavat avamasFoto: Tanel Meos

Täna avati Lasnamäel äsjavalminud 160-meetrine Kiviriku tänava pikendus, mis tagab otseühenduse Loopealse asumisse rajatud elamute ja Narva maantee vahel. Uue tänava avamise puhul käis linti lõikamas ka linnapea Edgar Savisaar.

Savisaare sõnul väärib eraldi märkimist Loopealsele rajatud haljastus, kus kaks sirget puuderivi moodustavad kauni allee, mis viivad valge, kuldsete kuplitega kirikuni.

„Haljasalale istutati 196 puud ja 845 põõsast, korrastati varem arendajate poolt piirkonna elamute ehitamise käigus ehitatud sademeveekanalisatsioon ja tänavavalgustus ning Kiviriku ja Meeliku tänavaga piirnevatele aladele rajati 137 uut parkimiskohta," ütles Savisaar tänava avamisel.

Tööde käigus rajati asfaltbetoonkattega sõidu- (3300 m2) ja kõnnitee (1340 m2), paigaldati liikluskorralduslikud märgid ja teostati markeerimistööd ning haljastati teega piirnev maa-ala (8700 m2).

Kiviriku tänava pikenduse avamisel osalesid lisaks Tallinna linnapea Edgar Savisaarele abilinnapea Kalle Klandorf, Lasnamäe linnosavalitsuse, kommunaalameti ja ehitajate esindajad.

Töid teostas Lemminkäinen Eesti AS. Tööde maksumuseks kujunes 292 000 eurot.