FOTOD: Kultuurkapital andis aastapreemia universumi armastuse vahendamise eest

 (5)
Kultuurkapitali aastapreemiate tseremoonia
Foto: Andres Putting

Selgunud on kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid: auhinnati universumi armastuse vahendamist, jõgiromaani, “Taevalaulu” ning pikaajalist tulemuslikku tegevust.

Kultuurkapitali elutööpreemia pälvis reede õhtul panuse eest Eesti telepublitsistika ja dokumentaalfilmi mängulisemaks muutmise eest Rein Karemäe, teatas BNS.

Rein Karemäe töötas aastakümneid Eesti raadios ja Eesti televisioonis ning Tallinnfilmis ning on siiani reportaažižanri üks tuntumaid ajakirjanikke. Autasuks sai Karemäe 5600 eurot.

Kultuurkapitali arhitektuuri 7000-eurose aastapreemia särava loomingulise aasta ja Sõmeru keskushoone ning maanteemuuseumi välialade lahenduste eest pälvisid Maarja Kaasik, Karli Luik ja Ralf Lõoke. Audiovisuaalse kunsti aastapreemia sai Mati Kütt filmi "Taevalaul" eest.

Universumi armastuse vahendamise eest sai aastapreemia helilooja Urmas Sisask, romaani "Minge üles mägedele" lõpetamise puhul pälvis aastapreemia kirjanik Mats Traat.

Eesti iluuisutamise edendamise eest sai preemia treener Alla Levandi, kujutava- ja rakenduskunsti preemia pälvis erinevate näituste eest Denes Kalev Farkas.

Näitekunsti aastapreemia sai ühendus R.A.A.A.M. pikaajalise tulemusliku tegevuse eest. Anu Korb pälvis aastapreemia Siberi eestlaste rahvapärimuse pikaajalise kogumise ja uurimise eest.

Kõigi aastapreemiate summa oli 7000 eurot.

Kultuurkapital jagas aastapreemiaid kokku 130 801 euro eest.

Vaata ka fotosid täna õhtul Eesti nuku- ja noorsooteatris toimunud auhinnatseremoonialt: