FOTOD | Kevadtormil lasti õhku sadade tuhandete eurode väärtuses rakette

 (168)

Täna toimus Rutjal Kevadtormi viimaseid õppuseid, kui õhutõrjepataljoni kõige tublimad ajateenijad said lasta märki õhutõrjesüsteemist Mistral.

"Tabamiseks oli kõigile Belgia sihtmärgisüsteemi poolt lennutatav Ultima droon-lennuk, mida lasti viie ja nelja kilomeetri kauguselt,“ ütles 1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljoni ülem major Tanel Lelov.

Ta lisas, et antud harjutus oli õhutõrjepataljoni ajateenijatest raketipatarei ajateenistuse parimatele meeskondadele kulminatsiooniks, kus eelnevalt omandatud teoreetilised teadmised sai realiseerida lahingraketti lastes.

Kokku osales laske- ja toetava personaliga harjutusel ligi 200 inimest, kellele lisandus ligi 50 inimest liitlasvägedest. Sihtmärkide poole lendas täna kokku 22 õhutõrjeraketti, neist 10 Mistralit eestlastelt ning 12 Stormer HVM raketti brittidelt.

Kaitseväe pressesindaja lisas, et tegemist on hanke korras soetatud raketisüsteemiga, mis töötab nn "lase ja unusta" põhimõttel, lukustades end infrapuna kiirgusel sihtmärgile. Eestlaste lastud M3 rakettide hind jääb vahemikku 150 000 - 300 000 eurot.