FOTOD: Keskerakonnal on ööistungiga tõsi taga, Ansip sai kingiks kaks patja

 (159)
FOTOD: Keskerakonnal on ööistungiga tõsi taga, Ansip sai kingiks kaks patja
Foto: Ilmar Saabas

Tänases Riigikogu infotunnis kinkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson peaministrile kaks sulepatja, et koalitsioonisaadikutel oleks ööistungil lihtsam hakkama saada.

"Reformierakond ja IRL kingivad kõigile Eesti inimestele kallinevad kodukulud. Küll aga ei soovita selle eelarvega kinkida õiglast pensionitõusu ja õiglast palgatõusu õpetajatele, päästjatele ning politseinikele," nentis Simson.

"Samuti ei taha koalitsioon kuuldagi ettepanekust tõsta koolitoidu toetust, et esimesest klassist gümnaasiumi lõpuni oleks tagatud lastel üks korralik soe lõuna. Ma ausalt öeldes ei imesta kui ka seda tahetakse muuta vajaduspõhiseks vaesustoetuseks," ütles Simson.

Keskerakonna fraktsiooni esimees rõhutas, et Ansipi valitsuse ülbus ja tundetus on viinud selleni, et on lõppenud normaalne debatt ja arutelu ning Riigikogu peab õiglasema eelarve nimel kasutama õpetajate ja meditsiinitöötajate eeskujul jõuvõtteid. "Padjad on meeldetuletuseks, et sama poliitika jätkudes on tänane ööistung alles protesti alguseks."

Riigikogu esimees Ene Ergma patjade jagamisest vaimustusse ei sattunud. "Hea kolleeg Kadri Simson, meil on praegu infotund, aga mitte demonstratsioon. Palun kohapeal registreeritud küsimused! Kolleeg Heimar Lenk!" sõnas Ergma selle peale, kui Simson peaministrile kaks patja ulatas.

Nagu viimaselt pildilt näha, ei võtnud Andrus Ansip patju kaasa, vaid jättis riigikogu liikmetele.