FOTOD: Keskerakonna juhatus soovib Edgar Savisaare jätkamist

 (214)
FOTOD: Keskerakonna juhatus soovib Edgar Savisaare jätkamist
Foto: Ester Vaitmaa

Eesti Keskerakonna juhatus, kuulanud ära selgitused kirikuskandaali osas, on seisukohal, et Edgar Savisaar peab jätkama erakonna esimehena ja Tallinna linnapeana.

Juhatus väljendab täielikku toetust esimehele. “Me ei pea õigeks eriteenistuste segamist poliitilisse valimiskampaaniasse. See on teravas vastuolus Euroopas välja kujunenud poliitilise kultuuri tavadele,” seisab juhatuse avalduses.

“Me ei pea õigeks nimetada ühe kiriku ehitamist Eestile julgeolekuriskiks. Tunnustame Eesti Kirikute Nõukogu seisukohta, mis peab loomulikuks välismaal asuvate fondide kaasamist kirikute ehitamise finantseerimisse, mida seni on Eestis ka laialdaselt praktiseeritud.

Eesti Keskerakonna juhatus kutsub üles kõiki Eesti erakondi toetama Apostliku-Õigeusu kiriku ehitust Lasnamäel ja kinnitama seda, et Eesti poliitikud ei pea ühe kiriku ehitamist julgeolekuriskiks meie riigile. Kutsume üles kõiki erakondi ja inimesi aitama kaasa kiriku võimalikult kiirele valmimisele,” pakub Eesti Keskerakond kõigile parteidele sõbrakätt ja usulise sallivuse deklaratsiooni koostamist ning alla kirjutamist.