FOTOD: Keskerakondlase juhitud MTÜ hoiatab e-valimiste eest

 (62)
E-hääletuse eest hoiatavad reklaamid
E-hääletuse eest hoiatav reklaamFoto: Tiit Blaat

Keskerakondlase ja Edgar Savisaare usaldusisik Siret Kotka juhitud MTÜ Ausad Valimised hoiatab tallinlasi plakatitega e-valimiste eest, väites, et e-häält saab kustutada ja iga e-hääl võib olla oht Eesti iseseisvusele.

MTÜ kutsus möödunud aasta septembris kodanikke kuulama loenguid teemadel "Maadevahetus: kuidas likvideeritakse vastaseid", "Parteide rahastamine: õige ja vale raha Eesti poliitikas", "Kaitsepolitsei: Põdra maja saladused", "Opositsioon: Eesti ja Vene võrdlus", "E-valimised: ausalt pole võimalik" ning "Meedia: kes manipuleerib manipuleerijatega."

Viimati pidas MTÜ õhtukoolis kolm loengut e-valimistest Jason Kitcat Suurbritanniast, kes andis ülevaate e-hääletamise kriitikast Inglismaal ja Šotimaal ning e-häälte lugemise temaatikast üldisemalt.

MTÜ Ausad Valimised on äriregistri andmetel registreeritud möödunud aasta märtsis. Ühingu juhatuse liikmeteks on registri andmetel Keskerakonda kuuluv Tallinna linnaametnik Siret Kotka ning Tallinna ülikooli poliitikateooria professor Rein Ruutsoo.