FOTOD: Kaljulaid: austan soovi ja traditsiooni kaasata kirikut oma igapäevastesse tegemistesse, nii nagu on mulle arusaadav ka soov seda mitte teha

 (458)

President Kersti Kaljulaid kohtus tänasel jõululaupäeval Tallinna Lastehaigla, kaitseväe ja EELK Tallinna diakooniahaigla töötajatega.

"Minu peamine jõulusoov on, et kõik saaks sel ajal olla oma lähedastega. Veeta üheskoos aega, teha asju, mis teile on olulised. Ka natuke puhata. Kuid alati on inimesi, kes selleks, et meie saaks rahuliku südamega pühi pidada, on neil päevil tööpostil. Neile kuulub minu siiras tänu. Kohtusin täna paljude selliste inimestega – Tallinna Lastehaiglas, Kaitseväes, EELK Tallinna Diakooniahaiglas. Aitäh teile!" kirjutas Kaljulaid oma Facebooki lehel.

Koos sidepataljoni ja vahipataljoni ajateenijatega osales Kaljulaid ka kaitseväe kalmistu kabelis jõulumõtisklusel.

"Kui mind kutsutakse, sest korraldajad on nii soovinud, siis loomulikult ma lähen. Täna on üks sellistest päevadest. Tegelikult ei ole oluline, kes mida usub, vaid maailmapiltide ja tunnetuste paljusus, variatiivsus. Olen seda varemgi öelnud: ma austan inimeste usuvabadust. Saan väga hästi aru, kui olulised on jõulud kristlaste jaoks. Ja mitte ainult kristlaste - ka paljude teiste eestimaalaste jaoks, kelle suhe religiooniga muul ajal palju tagasihoidlikum on. Ma pean lugu tööst, mida kogudused teevad ühiskonna nõrgemate abistamiseks. Ja ma austan soovi ja traditsiooni kaasata kirikut oma igapäevastesse tegemistesse, nii nagu on mulle arusaadav ka soov seda mitte teha. Nii jõulu- kui ka muul ajal," sõnas Kaljulaid.