FOTOD: Kaheksa tuntud keskerakondlast astus parteist välja

 (407)
Keskerakonnast lahkunud liikmed
Delfi Pilt

Kaheksa tuntud keskerakondlast tegid täna avalduse, milles teatasid, et astuvad erakonnast välja. Avaldusele on alla kirjutanud Euroopa Parlamendi saadikud Siiri Oviir ja Vilja Savisaar-Toomast, endine siseminister Ain Seppik ning riigikogu liikmed Toomas Varek, Inara Luigas, Lembit Kaljuvee, Deniss Boroditš ja Rainer Vakra.

Kaheksa keskerakondlast märgivad oma avalduses, et nad on olnud kannatlikud ja püüdnud muuta Eesti Keskerakonda avatumaks ning soovinud kasvatada loovat ühtsust.

"Me saavutasime ka edusamme - möödunud aasta augustis toimunud kongressil toetas suuremat liikmete kaasamist, diskussiooni soosivat juhtimismudelit ja vastutustundlikku eelarvepoliitikat ligi pooled kongressi delegaadid. Kuid nende seisukohtade ja tõekspidamistega pole erakonna juhtimisel arvestatud. Soovisime koostööd teiste erakondadega ega pidanud õigeks halvustavat stiili. Täna oleme jõudnud olukorda, kus kongressil esitatud ideede kandjaid on hakatud otsustusprotsessidest välja tõrjuma.


Oleme otsustanud lahkuda Eesti Keskerakonnast, kuna meil puudub usk, et suudame sellise juhtimisega oma valijate huve kaitsta. On selge, et erakonna juhtide soov jääda isolatsiooni ning igasuguse koostöö vältimine võtab võimaluse programmiliste eesmärkide täitmiseks. Seega, jäädes erakonda, luhtuvad lubadused ja valijate ootused.

Seotud lood:

Väärtused, eetika ja juhtimine on kujunenud probleemiks erakonna sees. Kuna meie erakonnas kehtiv poliitika käseb vaikida, siis erakonnas jätkamine tähendab marginaliseeruda inimese ja poliitikuna.

Seistes edasi oma eesmärkide kaitsel tähendab olukorda, kus iga hetk võidakse keegi meist välja visata. Meie eesmärk on jätkata ühtse meeskonnana, et seista tugeva keskklassi (keskerakonna maailmavaate) eest.

Täname erakonnakaaslasi, kes vaatamata rasketele hetkedele on toetanud meie püüdlusi. Meie tänu kuulub ka koostöö partneritele poliitikas, kellega nii valitsusliidus kui ka opositsioonis konstruktiivset tööd on tehtud."