FOTOD | Juubelipeoks valmis: remondi läbinud Tallinna lauluväljak avati pidulikult

 (4)
.......
.......FOTO: Raepress

Tallinna lauluväljakul lõppesid laulukaare renoveerimistööd, mille käigus vahetati välja puitlaudis ja katteplekk ning ühtlasi korrastati ka laululava fassaadid. Remonditööd läksid maksma pea miljon eurot.

Värskelt renoveeritud laulukaare panid täna pidulikul avamisel kõlama harrastuskoorid. Heli Jürgensoni, Raul Talmari ja Hirvo Surva dirigeerimisel tulid esitamisele rahva lemmikteosed „Kuulajale“, „Ta lendab mesipuu poole“ ja „Tuljak“.

Lauluväljaku renoveerimistööde käigus vahetati välja puitlaudis ja katteplekk ning ühtlasi korrastati ka laululava fassaadid. Laulukaare ehitustööde maksumuseks kujunes 995 000 eurot, mida Tallinna linn ja Kultuuriministeerium koostöös rahastas.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles, et laulukaare renoveerimisega jõudsid lõpule kogu laululava keskse kompleksi ehk laululava, tuletorni ja raadiotorni rekonstrueerimistööd.

„Renoveerimistööd olid hädavajalikud, seda nii ohutuse seisukohalt kui ka eelseisvat juubelilaulupidu silmas pidades. 1869. aastal toimunud esimesest laulupeost möödub tänavu 150 aastat ning selle suursündmuse nimel oleme viimastel aastatel ka lauluväljaku kompleksi panustanud, et saaksime väärikalt laulurahvast vastu võtta,“ sõnas Belobrovtsev.

Juubelilaulupeoks uuendati ka laulukaare esise platsi asfaltkatet, korrastati sajuvee ärajuhtimise süsteemid ja uuendati kaablirennid. Praeguseks on suuremahulisemad tööd lõpetatud, laulukaare esise platsi ehitustööde maksumus oli ligi 291 000 eurot.