FOTOD | Justkui idamaa turul: Viru tänaval käib lillelettide ees suur tunglemine. Olukorda jälgivad politseinikud

 (88)

Kui pea terve aprilli meenutas Viru tänava lilleturg pigem kummitusturgu, siis täna on seal rahvast rohkelt. On ju emadepäev ning soovitakse lähedasi meeles pidada.

Kohapeal viibinud lugeja kirjeldas, et olukord meenutas talle veidi kärarikast idamaa turgu, kus ostlejaid ohtralt ning kohati läheb suisa trügimiseks.

On näha, et paljud inimesed hoiavad viisakalt distantsi, ent on neidki, kes sellest reeglist eriti suurt lugu ei pea.

Kohapeal on ka politseinikud, kes jälgivad olukorda ja vajadusel manitsevad. Näha oli ka mupo patrulli.

Praeguse seisuga kehtib eriolukord 17. maini. Avalikus kohas viibimisel kehtib 2+2 reegel: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!