FOTOD | Jüri Ratas kohtus riigikogus esmakordselt värske ministrikandidaadiga

 (94)

Täna ennelõunal jõudis meediasse uudis, et EKRE uus ministrikandidaat on Kert Kingo. Ilmselt üllatas kiire avalikustamine ka Jüri Ratast ennast - ta polnud Kingoga veel kohtunudki. Nüüd avanes tal see võimalus.

Pärastlõunal sõnas Ratas riigikogus Delfile, et kohtutakse kell 18.30. Peaminister oli väga tõsine ja oli aru saada, et talle pigem ei meeldinud, et meedia juba uue ministrikandidaadi kohta talt arvamust küsib, polnud nad ju kohtunudki.

Kella 18.30 paiku riigikogus oli ta juba heatujulisem. Ta ütles, et Kert Kingo nimi võimaliku ministrikandidaadiga oli aruteludes läbi käinud juba eelmisel nädalal ja kinnitas, et esitab presidendile ka ettepaneku Kingo ministriks nimetada.

Valitsuse kabinetis toimunud kohtumisel oli kohal ka EKRE liidrid Mart ja Martin Helme.

Täna päeval sõnas Kingo, et ettepanek tehti talle eelmisel nädalal, mõned päevad tagasi. Enda väitel on ta läbinud julgeolekukontrolli.

Mart Helme kommenteeris eelmisel nädalal, et mitmed inimesed, kelle poole EKRE esmalt pöördus, loobusid, sest kardetakse meediat. Kingo meediat ei karda. "Ma huviga ootan, mis nüüd välja mõeldakse. Ma olen politseis riigiametnikuna olnud, ei saa endale rikkumisi lubada. Huviga ootan, mida võidakse nüüd välja nuputatada kaudsete tunnistajate ütluste põhjal," muigas ta.