FOTOD | Jüri Ratas Ämaris: Saksamaa panus Balti õhuruumi turvamisse on ülioluline

 (16)

Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tervitas NATO Balti õhuturbemissiooni raames Eestis tegutsevat Saksamaa lennusalka ja toonitas, et Saksamaa panus Balti õhuruumi turvamisse on ülioluline.

Peaminister sai Ämaris ülevaate ka uutest taristuobjektidest, mille ehitamist rahastati Ameerika Ühendriikide Euroopa heidutusmeetmete programmist.

„Sakslaste panus Balti õhuruumi kaitsesse on muljetavaldav. Nad on seda teinud iga aasta, alates aastast 2014 ning jätkavad oma missiooni Ämaris ka järgmise aasta alguses,“ lausus Ratas pärast kohtumist Saksamaa kontingendi ülema kolonelleitnant Swen Jacobiga.

Peaminister lisas, et liitlaste toetus lennubaasi arendamisel aitab tulevikus tagada NATO üksustele paremaid tingimusi ja väljaõppevõimalusi. Kohtumisel, millest võttis osa ka õhuväe ülem kolonel Riivo Valge, arutati ka ohutusnõudeid, mis kehtivad sõjalennukitele ning nende relvastusele.

Augustist paikneb Eestis 160 Saksa õhuväelast ning viis Eurofighter lahinglennukit. Saksamaa õhuväelased on õhuturbemissioonil Ämaris juba neljandat korda.

Euroopa heidutusmeetmete programmist rahastati viimase kolme aasta jooksul nii Ämari baasi kui ka Tapa linnaku olulisi rajatisi.