FOTOD: Jäävangis olnud Nordlandia jõudis Tallinna

 (72)
Eckeröline saabus
Foto: Ilmar Saabas

Hommikul kell kaheksa Helsingist Tallinna teed alustanud EckeröLine’i reisilaev M/L Nordlandia jäi 847 inimesega pardal jäässe kinni ning Tallinna sadamasse jõuti alles kella 18.15 paiku.

“Laev on sadamas ja reisijad on juba kaldal,” kinnitas EckeröLine’i Tallinna filiaali juhataja Katrin Sirk-Aun Delfile.

Kell 19.45 väljus laev Tallinnast juba Helisngi suunas. Soome pealinna peaks Nordlandia jõudma kell 23.30. Samuti ei kasuta laev enam seda marsruuti, kus päeval jäävangi jäädi. Kui peaks uuesti probleeme tekkima, siis on abiks soomlaste jäälõhkuja Voima, mis reisilaevale vastu sõidab.

Nordlandia aitasid jäävangist välja Tallinki laevad Superstar ja Baltic Princess, kes sõitsid konkurentide laevale tee lahti. Varem oli Eestist appi tõtanud ka jäälõhkuja Tarmo.

Sirk-Aun rääkis hommikupoolikul Delfile, et laev on kinni Soome territoriaalvetes ja sellele on lubanud appi tulla jäämurdja Voima, mis peaks kohale jõudma kell 16. “Siis peaks laev jõudma Tallinnasse kell 19,” avaldas ta lootust. Pardal olevatele inimestele pakuti laevafirma kulul süüa.

“Meeleolu laeval on rahulik ja meeldiv,” kinnitas Eckerö Line-i tegevdirektor David Lindström.

“Kella 17-ne väljumine Tallinnast Helsingisse hilineb seega ja välja sõidetakse nii ruttu kui võimalik” märkis filiaali juhataja, kuid kinnitas, et laev tuleb Tallinnasse igal juhul ja Helsingisse tagasipöördumist ei kaaluta.”

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.