FOTOD ja VIDEO: Ainus eestiaegne purjelaev seilab aastateks Vahemerele

 (1)
Kaljas Hoppeti lahkumine
Foto: Andres Putting

Täna kell 12 väljus Vahemere suunas Tallinna Vanasadama Jahisadamast Eesti vanim kaljas Hoppet, et jätkata rahvusvahelist sadamast sadamasse rändavat teatriprojekti "Meeting the Odyssey".

Admiraliteedi basseinis otsad andnud laeva meeskonna plaan on jõuda juuni lõpuks Itaaliasse Camogli linna, et ühineda taas eelmisel aastal alguse saanud üleeuroopalise teatriprojektiga "Meeting the Odyssey", mis kestab vaheaegadega kuni aastani 2017. Juulist oktoobrini on teatriprojekti raames plaanis külastada üsna mitmeid maid.

Teel Itaaliasse külastab oma pikal eluajal peamiselt Läänemerel purjetanud Hoppet mitmeid maid ja sadamaid, et tutvuda uute maade ja inimestega. Laeval on 4-liikmeline põhimeeskond kapten Ain Raie juhtimisel ning vahetustega liituvad ka mitmed vabatahtlikud kaasteelised, kui ka teatriprojektis osalejad. 

1926. aastal Läänemaal Noarootsis, Spithami rannas valminud laev läbis viimase 10 aasta jooksul täieliku renoveerimise ja on varustatud moodsate navigatsiooni- ja päästesüsteemidega. Eesti üheks kauneimaks purjelaevaks peetava Hoppeti teekonna suurtele meredele nurjas omal ajal II maailmasõda, kuid nüüd saab tuleval aastal 90. juubelit tähistav alus proovida ka soojemaid ja soolasemaid meresid.

Ligi kuuajasel teekonnal Tallinnast Lissabonini saavad oma merealase haridustee alguses unikaalse kogemuse Eesti Merekooli laevajuhtimise eriala esmakursuslased. Üle pikkade aegade teostub Eesti noortel merehariduse omandajatel kõrvuti laeval jätkuvate eriala teooriaõpingutega ka võimalus saada Eesti lipu all välisvetes sõitval purjelaeval praktikat. Õppurid osalevad purjelaeva meeskonna ja koolipoolse merepraktika instruktori juhendajamisel kõikides laevatöödes. Vahetu tutvus laeva käitumisega purjede all annab tulevastele meremeestele kindluse valitud eriala sobivuses ja võimaluse ennast praktika kaudu tõestada.

Hoppet ja "Teeme ära"

Hoppeti sõiduseltskonna eesmärk pole üksnes ise tutvuda võõraste maade ja vetega, vaid ka tutvustada nii end kui meie kodumaad, olles niiviis liikuvaks kultuurisaatkonnaks. Kuna Eestimaa üheks tuntumaks kaubamärgiks on aktsioon „Teeme Ära“, siis ongi nende peakontoriga Tallinnas koostööks käed löödud. Kuna Vahemere koristus on "Teeme ära" üks mahukamaid projekte, lööb Hoppeti meeskond seal kaasa.