FOTOD: IRL valmistub suurkogul uut esimeest valima

 (11)
FOTOD: IRL valmistub suurkogul uut esimeest valima.
Mobiilifoto: Andres Putting

Tallinnas Nokia kontserdimajas algab täna keskpäeval Isamaa ja Res Publica Liidu suurkogu, kus valitakse erakonnale ka uus esimees.

Erakonna juhiks soovivad saada Andres Herkel, Urmas Reinsalu ja Liisa Pakosta. IRLi senine esimees ja kaitseminister Mart Laar teatas juba mullu septembris, et ei kavatse erakonna esimehe kohale tagasi kandideerida.

Kolmele aseesimehe kohale on oma kandidatuuri üles seadnud Ene Ergma, Juhan Parts, Marko Mihkelson, Jaak Aaviksoo, Margus Tsahkna ja Tõnis Lukas.

Erakonna eestseisuse kahekümnele kohale on kandidaate 27: Aivar Kokk, Ando Kiviberg, Andres Herkel, Andres Kaarmann, Andres Kõiv, Andrus Saare, Annely Akkermann, Art Kuum, Eerik- Niiles Kross, Eero Mikenberg, Erki Nool, Helen Hääl, Helir- Valdor Seeder, Kaia Iva, Kaido Ivask, Ken- Marti Vaher, Liisa Pakosta, Madis Kübar, Marko Pomerants, Peeter Laurson, Priit Sibul, Siim Kiisler, Sven Sester, Tarmo Kruusimäe, Toomas Tõniste, Tunne Kelam ja Tõnis Palts.

Erakonna aukohtu üheksale kohale kandideerib 11 inimest: Avo Üprus, Jaanus Barkala, Kaupo Reede, Lagle Parek, Peeter Tulviste, Reet Roos, Siim Roode, Tarmo Kõuts, Tarmo Loodus, Toivo Peets ja Trivimi Velliste.

Revisjonikomisjoni viiele kohale kandedeerib 8 inimest: Ain Pajo, Ants Pauls, Erik Sandla, Indrek Varik, Olavi- Jüri Luik, Raivo Olmet, Tiit Leier ja Toivo Jürgenson.

Isamaa ja Res Publica Liidu auesimehe kohale on üles seatud praegune IRLi esimees Mart Laar.

Erakonna aseesimees Ene Ergma tegi eile avalduse, milles kutsus IRL-i üles ühist eesmärki selgemini lahti mõtestama ja vaatama, kuidas edasi minna. Ta lisas, et kes ka esimehe valimistel ei võidaks, tuleb isiklikud pettumused alla suruda. Ergma avaldas ka tänu Mart Laarile, kes on erakonda juhtinud läbi Eesti riigi jaoks keeruliste aegade.