FOTOD: Inimeste kaitseks võeti maha kaitsealune puu

 (18)
Hilispappel
Foto: Ilmar Saabas

Kadriorus langetati täna murdumisohtlik hilispappel. Weizenbergi tänava alguses kasvanud kahest kaitsealusest paplist oli ühe seisund dendroloogide hinnangul halvenenud sedavõrd, et hiiglaslik puu oli muutunud inimestele ohtlikuks.

Tallinna keskkonnaameti keskkonnahoiu osakonna juhataja Peep Pobbuli sõnul oli oht eriti suur, kuna puu paiknes Uus-Sadama bussipeatuse lähedal ning oli kaldu Weizenbergi tänava ja trammitee poole, kus aeg-ajalt viibib palju inimesi, teatas Raepress.

„Puu ohtuks muutmine harude eemaldamise ja kärpimisega ei ole puu suuruse ning hiljuti tüvesse tekkinud ulatusliku lõhe tõttu kahjuks võimalik,“ selgitas Pobbul.

Hilispapliks kutsutakse euroameerika papli (Populus canadensis) hiljapuhkevat sorti Serotina. Eestis on hilispappel hajusalt levinud. Tallinna linnavalitsus võttis langetatud puu kaitse alla 1993. aastal silmapaistvate mõõtmete tõttu. 1992. aastal oli tema ümbermõõt 359 cm ja kõrgus 25 m. Tänavu mõõdeti papli ümbermõõduks 385 cm ja kõrguseks 24 m – mõne aasta eest eemaldati puu põhjapoolne kõrgem haru.

Tallinna linnas on võetud kaitse alla 55 puud või puudegruppi. Viimati kaotas pealinn kaitstava puu mullu, kui Pirital murdus tulekahjus kannatada saanud suurelehine pärn.