FOTOD: Inimesed koguvad siseministrile läkituse saatmiseks allkirju - Varvara tapja tuleb tabada

 (124)
FOTOD: Inimesed koguvad siseministrile läkituse saatmiseks allkirju - Varvara tapja tuleb tabada
Foto: Sergei Stepanov

Narvas, Kohtla-Järvel, Tartus, Haapsalus ja Tallinnas kogutakse allkirju siseministrile adresseeritud kirjale, milles palutakse uurida 9-aastase Varvara Ivanova surma põhjuseid.

Kirjas palutakse sisiministril saata Narva parimad uurijad ja kriminalistika eksperdid, et teha selgeks eile leitud Varvara surma põhjused.

Narvas allkirjade kogumist koordineerinud Svetlana rääkis Vene Delfile, et selline kiri on vajalik, kuna kuriteos kahtlustatuna ei ole kedagi veel kinni peetud ja on tõsine risk, et midagi sellist võib veel korduda.

"Vanemad kardavad ja ei luba lapsi üksinda kooli või tänavale," lausus Svetlana.

Ta ei osanud öelda, kui palju allkirju juba koos on, sest kampaania on täies hoos. "Väga palju, sest Narvas me kogume allkirju jäähalli juures, kuhu inimesed tulevad lõputu vooluna ja toovad Varvara mälestuseks lilli," rääkis ta.

Allkirjade kogumist organiseerivad samad vabatahtlikud, kes korraldasid 18. märtsil kadunuks jäänud ja eile surnuna leitud tüdruku otsimist.

Siseminister Ken-Martti Vaher kinnitas eile, et politsei on koondanud kõik jõud, et väikese Varvara tapja tabada ja kohtu ette viia. "Kogu ühiskonda vapustanud juhtumi puhul on inimeste, sealhulgas minu ootused kurjategija kiireks tabamiseks kõrged," sõnas ta.