Esimesena kohtus riigipea Reformierakonna esimehe Taavi Rõivasega. Seejärel kohtus Ilves Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe Sven Mikseriga ja kõige viimasena Vabaerakonna juhi Andres Herkel. 

"Me näeme oluliselt muutunud riigikogu ja vajadust senisest laiema koalitsiooni järele, mis eeldab erakondadelt suuremat ja laiapõhjalisemat koostööd nii võimaliku valitsusliidu sees kui ka uue võimuliidu ja opositsiooni vahel," ütles president Toomas Hendrik Ilves 1. märtsil toimunud parlamendivalimiste järel.

Riigipea ütles, et Eesti vajab vastutustundlikku ja teovõimelist valitsust, kellele on võrdselt olulised nii inimeste heaolu suurendamine, Eesti julgeoleku hoidmine, riigihalduse ja kohaliku omavalitsuse reform, edukas ettevalmistus Euroopa Liidu eesistumiseks, aga samuti poliitilise kultuuri parandamine.

Reformierkond võitis rigikoguvalimised ja sai parlamendis 30 kohta, toetus oli 27,7 protsenti. Keskerakond jäi teiseks 24,8 protsendiga, riigikogus saavad nad 27 kohta.

Kolmandaks jäid sotsid 15,2 protsendiga ja kohti neile 15. IRL sai 13,7 protsenti häältest ja 14 kohta.

Vabaerakonnale 8,7 protsenti hääli ja 8 kohta ning EKRE-le 8,1 protsenti hääli ja 7 kohta. Teised erakonnad valimiskünnist ei ületanud.