FOTOD | Europoli uus tegevjuht Catherine de Bolle andis Tallinnas töölepingule allkirja

 (1)

Täna kirjutas Europoli uus tegevjuht Catherine de Bolle Tallinnas Europoliga nelja-aastase töölepingu. Allkirjastamine leidis aset Tallinnas, kuna de Bolle'i võtab tööle siin resideeruv Europoli haldusnõukogu juht ja Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Priit Pärkna.

Enne lepingu allkrijastamist toimus ametlik kohtumine de Bolle, PPA peadirektori Elmar Vaheri ja asedirektori Priit Pärkna vahel. Kohtumise käigus arutasid osalised koostöövõimalusi ja kirjeldasid ootusi Europolile. Pärkna sõnul on koostöö ja olemasoleva info operatiivne vahetus ja Europoli analüütilise toe valmidus rahvusvahelise kuritegevuse vastu võitlemisel väga tähtsal koha.

Pärkna märkis, et tõrgeteta suhtlus ja sujuv omavaheline info vahetamine on oluline ka kuritegevuse küberruumi kolimise ja sisserändest või näiteks terrorismist tekkivate suurte kriisiolukordade ohjamisel.

Siiani Belgia Föderaalpolitsei ülemkomissari kohuseid täitnud Catherine de Bolle'i ametiaeg Europoli tegevdirektorina kestab neli aastat ja seda saab ühe korra nelja aasta võrra pikendada. Praeguse tegevdirektori Rob Wainwrighti ametiaeg lõppeb 1. mail 2018.