FOTOD | Erikomisjonide ühisistungile tulid kohale nii rahandusminister kui arutluse keskpunktis olev Freeh

 (218)

Täna toimub kahe erikomisjoni ühine istung, sealt ei puudunud ka rahandusminister Martin Helme (EKRE) ega USA advokaat Louis Freeh.

Korruptsioonivastane erikomisjon ning riigieelarve kontrolli erikomisjon kohtusid, et kõneleda advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingust.

Freeh'd on süüdistatud nii sidemetes Kremli võimuisikute kui rahapesuga tegelenud ettevõttega. Helme on igasugust huvide konflikti eitanud.

Riigikogu erikomisjonide raporti järgi valetas rahandusminister Martin Helme, et Freeh Sporkin & Sullivan advokaadibüroo kohta tehti põhjalik taustatöö; välisminister Urmas Reinsalu rääkis komisjonile, et poleks saadaoleva info põhjal lepingut sõlminud.

korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik (SED) ja riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond) saatsid raporti koos pöördumisega peaminister Jüri Ratasele. Pöördumises nõudsid nad, et valitsus kuulaks veel kord üle finantsinspektsiooni ja välisluureameti, loeks läbi erinevad sel teemal avaldatud raportid ning lõpetaks sõlmitud lepingu.