FOTOD: Elektrivarustus taastati öösel ja varahommikul 32 000 majapidamisel

 (7)
Täiendatud kella 13.30 seisuga!
Elektrilevi likvideerib Saaremaal tormikahjustusi
Elektrilevi likvideerib Saaremaal tormikahjustusiFoto: Marko Palm / Elektrilevi

Täna hommikul kella 10.30 seisuga oli Elektrilevi tööpiirkonnas vooluta 15 296 majapidamist. Öö ja varahommiku jooksul on elektrivarustus taastatud 32 249 kliendil.

Kella 13.30 seisuga on elektrikatkestusi 8902 majapidamisel. Kõige rohkem elektrikatkestusi on jätkuvalt Saaremaal, kus rikete kõrvaldamine jätkub kogu nädalavahetuse vältel, ülejäänud piirkondades kõrvaldatakse ulatuslikud elektrikatkestused hetkel kehtiva prognoosi kohaselt tänase päeva jooksul.

Kõige rohkem oli elektrita majapidamisi Saare-, Pärnu-, Viljandi-, Hiiu-, Rapla- ja Harjumaal. Enamus ulatuslikke rikkeid loodame kõrvaldada tänase päeva jooksul. Kõige suuremate tormikahjudega Saaremaal kestab rikete kõrvaldamine esialgsel hinnangul kogu nädalavahetuse.

“Öösel valmistasime ette rikkemeeskondade tööplaani, otsisime rikete asukohti ja taastasime elektrivarustuse kokku 32 249 majapidamisel,“ selgitas Elektrilevi käiduosakonna juhataja Taivo Tõnne. Tema sõnul muudab rikete kõrvaldamise keeruliseks jätkuvalt tugev tuul saartel ja prognooside järgi homme pärastlõunal tekkiv uus torm.

Kokku on rikkeid kõrvaldamas 96 Elektrilevi ja elektriehitusettevõtete rikkemeeskonda ning 40 Elektrilevi varahaldurit, kes aitavad rikkemeeskondadele töö kiirendamiseks leida rikete täpseid asukohti. “Mõistame, et voolu kadumine põhjustab palju ebamugavust ja teeme parima, et elekter võimalikult kiiresti tagasi tuua.“

Elektrilevile teadaolevatest riketest saadab ettevõte ise klientidele SMS-teate. Ettevõte palub helistada rikketelefonile 1343 vaid siis, kui klient ei ole rikkega tegelemisest teavitavat sõnumit saanud. Nii saab kõnekeskuse kaudu teenindada operatiivsemalt neid kliente, kelle elektrikatkestuse kohta Elektrilevi juhtimiskeskusel info puudub.

Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri raadiuses.