FOTOD | Eesti rahuvalvajad Liibanonis harjutasid oma baasi kaitsmist

 (8)

Eesti rahuvalvajad Liibanonis viisid pühapäeval ja esmaspäeval läbi tuletõrjeõppuse ning linnaku kaitsmise harjutuse.

"Otsene rünnak rahuvalvajate vastu on pigem ebatõenäoline, kuid arvestades eelnevate üksuste kogemust ja olukorra muutlikkust antud piirkonnas, peame olema valmis võimalike ohtudega toime tulema," ütles Estpla-23 ülem nooremleitnant Oliwer Nõlvak.

Jalaväerühm Estpla-23 võttis ÜRO baasis 6-50 vastutuse üle Soome kaitseväelastelt ning jätkab Iisraeli-Liibanoni eraldusjoone vahetus läheduses ülesannete täitmist järgneva ligi kahe kuu jooksul. ÜRO baasi 6-50 ümbritsevad vaatlus- ja kaitsepositsioonidega barjäärid, olemas on helikopteri maandumisplats ja loodud on põhibaasiga 2-45 sarnased olmetingimused.

Liibanonis teenib ÜRO rahuvalvemissioonil ligi 40 Eesti kaitseväelast, kellest suurema osa moodustab Scoutspataljoni B-kompanii baasil loodud Iiri-Soome pataljoni koosseisu kuuluv jalaväerühm Estpla-23, kelle peamine ülesanne on läbi viia patrulle Lõuna-Liibanonis ja mehitada vaatlusposte Liibanoni ja Iisraeli eraldava piirijoone alal. Lisaks teenivad Liibanonis UNIFIL koosseisus staabiohvitserid ja allohvitser ning ühe staabiohvitseriga panustatakse UNTSO vaatlusmissioonile.