FOTOD: Eesti meened — jonn ja šokolaadikilud

 (20)
šokolaadist kilud
Foto: Ilmar Saabas

Täna kuulutati välja SA Tallinn 2011 ja Eesti Disainerite Liidu konkursi „Eetiline Eesti suveniir“ võitjad. Üllatavate lahenduste hulgas ei puudunud ka näiteks šokolaadist kilud.

1. koha sai taaskasutust rakendav suveniir: pokaali jalast toodetud sõlg.
2. kohale tuli puust Eesti jonn.
3. kohal olid šokolaadist Tallinna kilud tuttavlikus kuid sedakorda helesinises karbis.


Vaata suveniiride pilte siit:

Neid premeeriti vastavalt 30 000 krooni (I koht), 20 000 krooni (II koht) ja 10 000 krooniga (III koht).

Võidumeenetest saavad Euroopa kultuuripealinna Tallinna ametlikud meened. „Aastani 2012 kannavad väljavalitud suveniirid kultuuripealinna logo ning on osa meie ametlikest kingitustest,“ lausus SA Tallinn 2011 turundusjuht Katrin Remmelkoor.

Lisaks Remmelkoorile kuulusid žüriisse Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova, disainerid Tõnis Vellama ja Tarmo Luisk, kunstnik Reiu Tüür, Welcome To Estonia brändijuht Leitti Mändmets, kultuuriministeeriumi avalike suhete nõunik Katrin Arvisto, Tallinn 2011 programmikoordinaator Pille-Triin Männik ja Tallinn 2011 kommunikatsioonijuht Andri Maimets.

Kultuuripealinna sihtasutus kuulutas võistluse koos disainerite liiduga välja tänavu 6. märtsil, mil peetud üle-eestilisel seminaril „Uued ja jätkusuutlikud materjalid“ tõdesid disainerid, et Eesti vajab rohkem kingitusi, mis oleksid ilusad ja ihaldusväärsed, samas loodussäästlikud ja keskkonnasõbralikud. Sellega avaldasid disainerid poolehoidu SA Tallinn 2011 rohelise turunduse printsiibile.