FOTOD: Dalai-laama jõudis Eestisse

 (34)
Dalai laama saabumine
Foto: Andres Putting

Täna saabus Eestisse visiidile Tiibeti vaimne liider dalai-laama Tenzin Gyatso. Lennuk Tema Pühadusega maandus Tallinna lennuväljal kell 13.19 ning eakat usujuhti aitasid lennukitrepist alla kaks kaaskondlast.

Kuna dalai-laama ei ole Eestis ametlikul külaskäigul, siis ei olnud tal ka lennuväljas peale kutsujate vastas Eesti ametiisikuid. Ka liikluses ei ole dalai-laamal kasutada mingisugust eskorti ning tema auto peatus korralikult punase tule taga.

Tema visiit kestab teisipäevast neljapäevani.

Teisipäeval kohtus dalai-laama Budismi instituudi liikmetega ja Tiibeti toetajatega.

Seotud lood:

Kolmapäeval kell 11.50 annab Tiibeti toetusrühma esimees Andres Herkel Tema Pühaduse auks riigikogus Kalevipoja saalis lõunasöögi, kus Herkeli kinnitusel on lubanud osaleda ka mitmed varasemates riigikogu koosseisudes Tiibetit toetanud poliitikud, kelle hulgas on ministreid ja Euroopa Parlamendi liikmeid. Kell 13 algab riigikogu konverentsikeskuses kõige ulatuslikum kohtumine, kus osalevad ka delegatsioonid Lätist ja Leedust. Esialgsetel andmetel on Lätist tulemas üheksa ja Leedust viis poliitikut nii rahvusparlamentidest kui ka Euroopa Parlamendist.

Samuti osalevad seal parlamendiväliste Tiibeti toetusrühmade esindajad. Pärast kohtumisi suundub Tema Pühadus Vabaduse platsile, kus peab kell 14 avaliku kõne.

Juulis 76-aastaseks saanud dalai-laama loobus tänavu 10. märtsil Tiibeti eksiilvalitsuse poliitilise liidri rollist, jätkab ta vaimse juhi ning tiibetlaste eestkõnelejana. Varem on dalai-laama Tenzin Gyatso käinud Eestis 1991. ja 2001. aastal.

Dalai-laama elab alates 1959. aastast paguluses, kuna taotleb Tiibeti iseseisvust, mis ei ole vastuvõetav Hiina võimudele. 1989. aastal pälvis Gyatso Nobeli rahupreemia, 2005. mail valiti ta Tartu ülikooli audoktoriks.