FOTOD | Confido juht kaosest lennujaamas: inimesed käitusid testijärjekorras vastutustundetult

 (148)
FOTOD | Confido juht kaosest lennujaamas: inimesed käitusid testijärjekorras vastutustundetult
Lugeja foto

Laupäeva õhtul avanes Tallinna lennujaamas vaatepilt, mille kõrval isegi ostuhullus spordipoes on köömes. Koroonatestide läbiviija nendib, et osa inimesi ei hoolinud reeglitest, mistap olukord käest ära läkski.

Lennujaamas võtab oktoobri algusest saati proove Synlabi koostööpartner Confido Meditsiinikeskus. Selle juht Risto Laur räägib Delfile, et möödunud kuul võeti seal proov enam kui 8000 inimeselt, seni on enamasti kõik sujunud.

"Teeme tihedat koostööd Tallinna lennujaamaga, teame täpseid lennuaegu ja saabuvate inimeste arvu ning planeerime oma tööd sellele vastavalt," märgib ta. "31. oktoobri hilisõhtul leidis aset väga erakorraline olukord, kus neli lennukit pidid saabuma ligi nelja tunni jooksul ja selle graafiku järgi oli arvestatud ka meie meditsiinipersonal ninaneeluproove koroonaviiruse testimiseks võtma. Paraku saabusid kaks lennukit hiljem ja kaks varem, nii saabusid neli lennukit ühe tunni sees."

Kutsuti välja lisapersonal, et proovide võtmine sujuvamalt läheks. "Kahjuks tekkis olukord ootejärjekorras, kus inimesed hakkasid vastutustundetult vahele trügima ja kuigi palusime hoida distantsi, ei kuulatud seda," märgib ta. "Ja proovivõtjad selle asemel, et inimesi registreerida ja proove võtta, olid sunnitud inimesi paluma rahulikkusele ja koordineerima järjekorda. Vastutustundetu käitumise eest ei saa meie vastutust võtta."

Lugeja foto
Seotud lood:

Ta lisab, et tahaks tahaks siinkohal tänada ka tol ööl tööl olnud turvameeskonda, kes oli kohe abivalmis ning aitas paigaldada lisapiirded ning aitas inimesi suunata.

"Oleme tegelenud juba terve pühapäeva ning ka sel nädalal jätkuvad meil koosolekud kõikide osapooltega protsesside väljatöötamiseks, juhuks kui peaks tekkima analoogseid eriolukordasid lennuliikluse muutuste tõttu, kuidas saame lisatööjõudu saata kohale ning distantsi hoida ja nii edasi," sõnab Laur. "Tuletame meelde ka inimestele, et nii nagu kogu Eestis, kehtib ka lennujaamas 2+2 distantsi hoidmise kohustus ning proovi andmisele tulles on rangelt soovituslik kanda maski."

1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!