FOTOD: Arstid täna kollektiivleppet allkirjastama ei läinud

 (7)
Haiglate liidu juht Urmas Sule
Haiglate liidu juht Urmas SuleFoto: Rauno Volmar

Haiglate liidu pressiesindaja Kirsti Ruul ütles Delfile, et haiglate liidu ja arstide liidu järgmine kohtumine toimub praeguse plaani järgi järgmisel nädalal.

Hetkel pole veel kõigi osapooltega kõik kohtumise aspektid kooskõlastatud, kuid järgmisel nädalal peaks ühise laua taha tulema uuesti kogu ring, keda kollektiivlepe hõlmab.

„Siis oodatakse arste ka. Kollektiivleppe sõlmitud eelleppes oli nüansse, mida eri osapooled on natuke erinevalt tõlgendanud,“ selgitas Ruul, miks täna kollektiivleppe allkirjastamiseni siiski ei jõutud.

Arstide liit teatas haiglate liidule täna kollektiivleppe allkirjastamisele mitte tulemisest vahetult enne kohtumist.

Eesti haiglate liit on kõik kollektiivleppe osapooled taas kokku kutsunud kolmapäevaks, 12. detsembriks, et lepingu sõnastust enne allkirjastamist täpsustada ja kooskõlastada, teatas liit.

“Oktoobris sõlmitud eellepet on osapooled pisut erinevalt tõlgendanud ning nüüd püüame leida sõnastuse ja täpsuse, mis kõiki kollektiivleppe osapooli rahuldaks. Meie eesmärk on anda nii tervishoiutöötajatele kui ka patsientidele kindlustunne ja 2013. aastast kehtima hakkav lepe veel vanal aastal allkirjastada,” ütles haiglate liidu juhatuse esimees Urmas Sule.

12. detsembril toimuva kohtumise kellaaeg täpsustub.