FOTOD: Antsla pandi laupäeva õhtul lukku

 (61)
lisatud TV3 video!
FOTOD: Antsla pandi laupäeva õhtul lukku
Foto: Marko Jakobi

Sisejulgeoleku tagamiseks sulges politsei kaitseliidu kompanii abil Antsla linna eile õhtul kolmeks tunniks ja ilma küsimustele vastamata ei saanud linna sisse ega välja.

Antsla lõunapoolsel maanteel asuvas kontrollpunktis peeti laupäeva õhtul kinni sõiduauto, mille juhil dokumente kaasas polnud. Autost leiti relv ning kohale tulnud politsei arreteeris kahtlusaluse. Kinnipeetud sõidukist taganeti kohe kui pagasiruumist avastati lõhkeaine.Kuna tegemist oli õppusega, siis järgmise tegevuse, milleks oli päästeameti teavitamine, katkestas õppuse läbiviija Toomas Pindis ning sulges episoodi.

Kahtlemata oli õppuste toimumise õhtu Antsla elanike jaoks teistsugune kui tavaliselt. Laupäeva õhtul kella üheksast südaööni oli Võrumaa kaitseliitlaste poolt kontrollialla võetud kõik linnaga ühenduvad sõiduteed. Autojuhtide tuvastamise eesmärgil peatati kõik sõidukid mõlemal suunal.

Kohaliku kaitseliitlase sõnul oli liiklus nädalavahetuse õhtu kohta tihe. Linna kesktänaval nautis ligi kümnekraadist külma ilma seltskond noori kes aeg-ajalt paukrakettidega olukorda põnevamaks üritasid teha.