FOTO: Tallinnas rallivad jõugud NSV Liidu ja nn Donetski Rahvavabariigi lippudega

 (467)
NSVLiidu lipp
Foto: Delfi lugeja foto

Natuke peale kella kahte nähti Tallinnas mööda Narva maanteed linna poole sõitmas enam kui kolmekümmet mootorratturit, kel olid kaasas Venemaa ja nn Donetski Rahvavabariigi lipud ja Georgi lindid. Politsei andmetel on tegu enamaltjaolt Eestist pärit inimestega.

Delfi lugeja sõnul oli mürin kõrvulukustav. "Nagu oleks sõjalennuk madallendu teinud," kirjeldas lugeja nähtut.

Seltskond suundus mürinaga linna poole. Põhja prefektuuri pressiesindaja Uku Tampere sõnul on politsei umbes sajapealsisest mootorratturite kambast teadlik, kuid nad pole korda rikkunud ja seega pole põhjust nende tegemistesse sekkuda.

"Nad kogunesid Kadriorus ja hakkasid linna sõitma. Nad on rahumeelsed ja pole andnud põhjust neid korrale kutsuda. Politsei on neist teadlik," kinnitas Tampere.

Enamaltjaolt on politsei andmetel tegu Eestist pärit inimestega, kes tulid Kadriorgu kokku ja asusid siis ringi sõitma.

Lisaks mootorratturitele sõidab linnas ringi ka Ülemiste juures kogunenud autokolonn, politsei hinnangul paarikümne, pealtnägija sõnul 40 sõidukiga.

"Laagna teelt siirdus kesklinna poole umbes 40 auto kolonn. Esimeses reas, aeglaselt, vahel signaalitades nagu pulmarongis, kuni keeras Kadrioru vahele. Eesolija lippu ei suutnud tuvastada, kolmas lehvitas aga provokatiivselt NSVLi lippu. Ülejäänutel üksikud Georgi lindid või Vene lipu värvi lindid," kirjeldas seda seltskonda näinud lugeja.