FOTO | Tallinna Sadam: täna viibib siin 12 166 kruiisituristi

 (1)

Tallinna Sadama Turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul on tänane päev on Tallinna Sadamale jälle eriline, sest Vanasadamas peatuvad kuus kruiisilaeva, mis tõid meie pealinnaga tutvuma 12 166 kruiisituristi.

Arro sõnul on kõige rohkem reisijaid ehk 3014 on Costa Magica pardal ja üsna samapalju ehk 3012 tuli ka Mein Shiff 1 laevaga. Tänane väikseim laev Island Sky tõi Tallinna 96 reisijat.

"Kaunis suvepäev meelitas enamiku reisijaid laevadelt maale ja täna võib nii vanalinnas kui ka Tallinna teiste populaarsete turismiatraktsioonide läheduses kohata väga erinevate rahvuste esindajaid ja kuulda nii inglise, saksa, itaalia, hispaania, vene, mandariini kui ka palju teisi keeli. Terve hooaja jooksul külastavad meid ligi 150 erineva riigi kodakondsed," ütles Arro täna Delfile.

"Kruiisilaevad saabusid Vanasadamasse varahommikul ja hakkavad vahemikus kell 16-18 suunduma juba uute sihtkohtade ja sadamate poole. Tavapäraselt on Läänemere kõige populaarsem sihtkoht Peterburg, kust enamik kruiisilaevasid meile tuleb või sinna suundub," ütles Arro.

Kokku on sel hooajal Tallinnasse kruiisilaevu oodata 341 korral, ja kruiisilaevadega saabub linna kokku üle 565 000 reisija.

See aasta on kruiisihooaeg varasematest pikem ja kestab 26. aprillist 20. oktoobrini.