FOTO: President Ilves andis Eesti iseseisvuse taastamise mälestuskivi muinsuskaitseliikumisele

 (6)
FOTO: President Ilves andis Eesti iseseisvuse taastamise mälestuskivi muinsuskaitseliikumisele
Foto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Meie edasikestmise tagatiseks on ka see, et me mäletame oma minevikku isikutena, rahvana ja riigina, ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Kadriorus, Eesti iseseisvuse taastamise 21. aastapäeva vastuvõtul.

“Meie vabaks-saamise vankrit aitas vedada üks organisatsioon, mis justkui minevikku vaadates ja sellest rääkides vaatas alati tulevikku. Mul on erakordne au anda tänavune iseseisvuse taastamise tänukivi – kild sellest rahnust, mis kaitses 1991. aasta pingelistel augustiöödel Toompead – Eesti muinsuskaitseliikumisele,” sõnas riigipea, andes selle tänukivi üle Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimesele esimehele Trivimi Vellistele.

Varasematel aastatel on president Ilveselt saanud iseseisvuse taastamise tänukivi Eestit ühendava “ükskord-me-võidame-niikuinii” sõnastaja Heinz Valk, vabadusvõitleja Lagle Parek, Tallinna Teletorni kaitsjad augustis 1991 Peeter Milli, Jaanus Kokk, Uno Kaseväli ja Jüri Joost, isamaaliste laulude autorid Jüri Leesment ja Alo Mattiisen (postuumselt) ning 20. augustil 1991 ülemnõukogus iseseisvuse taastamise poolt hääletanud.