FOTO | Peaminister Jüri Ratas ja Balti riikide liidrid kohtusid Türgi presidendiga

 (57)
Valitsuse pressikonverents 21.11.2019
Foto: Madis Veltman

Jüri Ratas on Londonis NATO tippkohtumisel, kus kohtus täna Läti, Leedu ja Poola liidrite ning Türgi presidendi Erdoganiga. Viimane teatas, et Türgi ei toeta Balti riikide kaitseplaani, kui NATO ei tunnista terrorirühmitusteks neid üksusi, mida Türgi nendeks peab.

Peaminister ütles eile Türgi presidendi Erdogani avaldus kommenteerides, et eraldivõetuna ei ole meie piirkonna kaitseplaanide uuendamise küsimuses Türgiga vastuseisu.

"Alliansi liikmed on kaitstud. On täiesti normaalne ja tavapärane, et vaatame regulaarselt koos teiste NATO liitlastega meie ühiseid plaane üle ja uuendame neid," sõnas Ratas. "Töötame ühiselt nii meie piirkonna riikide kui teiste liitlastega selle nimel, et uuendatud kaitseplaanid saaks peatselt heakskiidu. Kui selleks võimalus avaneb, olen kindlasti valmis ka NATO riigijuhtide kohtumise veerel ühiselt Läti, Leedu ja Poola ametikaaslastega Türgi presidendiga kohtuma ja kaitseplaanide küsimust arutama," lisas ta.

Täna andis peaminister Twitteris teada, et kohtus Londonis Balti riikide ja Poola liidrite ning Türgi presidendiga. Mis seal täpselt jutuks oli, selgub peatselt algaval pressikonverentsil, mille peaminister korraldab Londonis kohalviibivatele Eesti ajakirjanikele.