FOTO | Miks oli valitsuse eriolukorra SMS vene keeles kaks korda lühem kui eesti keeles?

 (173)
FOTO | Miks oli valitsuse eriolukorra SMS vene keeles kaks korda lühem kui eesti keeles?
Foto: Kuvatõmmis

Venekeelse Delfi lugeja juhtis tähelepanu sellele, et valitsuse saadetud SMS uute liikumispiirangute kohta on vene keeles kaks korda lühem kui eesti keeles. Selgitas valitsuse meedianõunik.

„Üks SMS kirillitsas mahutab alla 70 sümboli, ladina kirjas aga kuni 160 sümbolit, kui ei kasutata õ-tähte. Pikemaid teateid kirillitsas saab saata selle arvelt, et teade „liimitakse“ pärast telefonis kokku mitmest osast. Kui aga jutt käib nii massilisest laialisaatmisest, on suur tõenäosus, et „kokkuliimimisel“ tekib massiliselt tõrkeid,“ selgitas valitsuse meedianõunik Jevgenia Värä.

„Seetõttu oli operaatorite tingimus: kas saata üks teade või kirillitsas mitte midagi saata. Me lähtusime sellest, et igasugune täiendav informatsioon venekeelsele elanikkonnale lisaks eestikeelsele SMS-ile on parem kui mitte midagi,“ lisas Värä.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!