FOTO: Mihhail Kõlvarti sünnipäeval käis ka Vene saatkonna diplomaat Juri Tsvetkov

 (87)
Juri Tsvetkov
Juri TsvetkovFoto: DELFI

Novembri lõpus toimus Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti 35. sünnipäeva suurejooneline tähistamine Tallinna Lillepaviljonis, kus teiste külaliste seas jäi kaamera ette Vene saatkonna diplomaat Juri Tsvetkov.

Kaitsepolitsei tundis oma viimases aastaraamatus muret Kõlvarti ja Tsvetkovi vaheliste suhete pärast. "Sellega seoses on tähelepanuväärsed M. Kõlvarti nii avalikud kui varjatud kontaktid Venemaa Suursaatkonna diplomaadi Juri Tsvetkoviga, mida viimane võib kasutada M. Kõlvarti mõjutamiseks ja suunamiseks," kirjutas kaitsepolitsei aastaraamatu selles osas, mis kirjeldas Vene saatkonna katseid kaitsta vene keele eristaatust endises Nõukogude Liidus.

Aastaraamatus oli ka pilt sellest, kuidas Kõlvart andis Tsvetkovile ühes spordisaalis ajalooõpikuid üle. Kes tahab aga näha natuke paremat fotot Tsvetkovist, näeb seda siit.

Kõlvart ise ei vastanud küsimustele, kas Tsvetkov oli tema sünnipäeval ning millised on nende suhted. "Suhtun ajakirjaniku ametisse suure austusega ning püüan alati kiirelt ja korrektselt küsimustele vastata. Kuid kui keegi tahab teise inimese ellu piiluda või olla teatud struktuuride abivahendiks, ei näe põhjust ma seda kommenteerida," teatas Kõlvart kirjalikus vastuses.