„On saanud kenaks traditsiooniks, et rahvusvahelistelt missioonidelt naasevad kaitseväelased annetavad meile mitmesuguseid missioonidelt kaastoodud esemeid. Need on meie riigikaitse lähiajaloo olulised museaalid ja mitmed neist leiavad koha sõjamuuseumi uuendatavas ekspositsioonis,“ ütles Eesti sõjamuuseumi direktor Hellar Lill.

“Välisoperatsioonidel teenides elavad kaitseväelased kodusest täiesti erinevas keskkonnas ja puutuvad kokku tavapärasest erinevate inimeste, olukordade ja ohtudega. Et tutvustada keskkonda, kus Eesti kaitseväelased Liibanonis teenivad, otsustasime tuua osa meie Liibanoni argipäevast koju ja annetada selle sõjamuuseumile,” ütles Eesti kontingendi poolt annetuse tegemist juhtinud kapten Taavi Karotamm lisades, et tegu on kaitseväe ja antud piirkonnas teeninud kaitseväelaste ajalooga ning kes muu peaks enda ajaloo hoidmisse panustama kui mitte me ise.

Kaitseväelaste poolt tehtud annetuse hulka kuuluvad Soome, Iiri ja Eesti kaitseväe vormikomplektid, Iiri ja Soome kuulivestid, Lõuna-Liibanonis toimununud sõjategevusest maha jäänud lõhkekehade jäänused, Hezbollah poolt kasutatud raketi kest, maastikult leitud miinivälja sildid ja palju muud.

Varasemad rahvusvahelistelt operatsioonidelt naasnud üksused on sõjamuuseumile annetanud vorme, varustust, piirkondadest kogutud esemeid, konfiskeeritud relvi ja Afganistanist tagasi toodud sauna.
Samuti on üksused toetanud muuseumi foto- ja videomaterjali ning meenutuste näol.

1919. aastal asutatud Eesti sõjamuuseum taastati 2001. aastal Eesti Sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi nime all. Sõjamuuseum tegeleb Eesti sõjanduse ajalooga seotud esemete ja materjalide kogumise, säilitamise, uurimise ja üldsusele vahendamisega ning sõjaajaloolise uurimistööga.